Porota

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Mgr. Magdalena Málková

Vystudovala učitelství pro 1. stupeň na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, pracuje jako učitelka na základní škole Nový PORG v Praze-Krči a za svou práci se v roce 2022 se stala vítězkou ceny Global Teacher Prize Czech Republic

Spoluzaložila ZŠ Prosperity, kde v minulých letech učila na 1. i 2. stupni. Při své práci využívá responzivní výuku, ráda propojuje informace a učební celky do integrované tematické výuky, věnuje se osobnostně-sociálnímu rozvoji dětí, má ráda inovativní způsoby výuky – matematiku učí podle metody prof. Hejného. V H-matu působí jako lektorka, tutorka a členka správní rady. Vede webináře na témata spolupráce s rodiči, classroom management nebo kreativní myšlení. Je autorkou nebo spoluautorkou výukových materiálů pro učitele. V minulém roce učila krajanské děti z celého světa v rámci organizace Krajánek ve světě.

Práce s dětmi ji baví mj. proto, že je každý den jiná. Miluje dětské otázky, cestování a dobré víno. Ráda chodí na výstavy nebo do divadel a ráda čte (nejen) odbornou literaturu.