Aktuality


Znáte skvělého učitele? Dejte nám o něm vědět, nominujte ho! Nominace jsou otevřené do 28. února 2022.
NOMINOVAT UČITELE
Chcete se do ceny zapojit? Přihlaste se! Přihlášky do ceny je možné zasílat do 13. března 2022.
PŘIHLÁSIT SEJak to funguje?

Nominovat učitele na cenu Global Teacher Prize Czech Republic 2022 může kdokoli prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách ceny do 28. února 2022. Každý může nominovat více učitelů, jednotlivým učitelům však může zaslat vždy jen jednu nominaci.
Nominace je nezávazná, kandidáti jsou informováni o své nominaci a pokud ji přijmou, přihlašují se do ceny sami prostřednictvím přihlašovacího formuláře na stránkách ceny do 13. března 2022.

Přihlásit do ceny se lze i bez předchozí nominace.

Každý kandidát je hodnocen na základě stanovených kritérií podle přesně určené metodiky.

Vítěze vybírá nezávislá porota odborníků, kteří se angažují v oblasti vzdělávání. Ta kromě přihlášek kandidátů posuzuje také práci finalistů přímo na hodině.

V rámci druhého výjezdu jsme zavítali do Jihomoravského kraje

23. dubna 2021

V rámci druhého výjezdu jsme v pátek 23. dubna navštívili finalistky v Jihomoravském kraji - Zdeňku Procházkovou ze ZŠ a MŠ Dolní Dubňany a Marcelu Přibylovou ze ZŠ a MŠ Znojmo, Pražská.

Návštěva Jihomoravského kraje nás nejprve zavedla do ZŠ a MŠ Dolní Dubňany za Zdeňkou Procházkovou. Spojovacím prvkem hodiny byla žirafa a prvňáčci odpovídali na otázky o jejím životě nejdřív na základě své osobní zkušenosti nebo odhadu, potom na základě informací přímo vyjádřených v textu a ve filmovém zpracování. Spolupracovali ve dvojici, učili se argumentovat a získané informace uplatnili při samostatné práci.

Odpoledne jsme navštívili Marcelu Přibylovou a její třídu 3.C. na ZŠ a MŽ Znojmo, Pražská, kde jsme zažili kombinovanou hodinu literární a hudební výchovy. V první části se děti na základě bajky učili uvědomovat si a vnímat jedinečnost a individuální odlišnosti každého jednotlivce, ve druhé části se uvolnili a mohli dát průchod svému hudebnímu talentu, náruživosti a temperamentu.