Proč se přihlásit do GTP CZ

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Marcela Přibylová, finalista 2021

Marcela Přibylová je prvostupňovou učitelkou třídy s hudebním zaměřením. Baví ji objevovat dětský talent, má ráda kreativitu a ve svých hodinách používá učení zážitkem.

Co Vás napadlo / Co Vám běželo hlavou, když Vám přišla nominace? 

Byla jsem překvapená a moc mě potěšila.

Proč jste se rozhodla do ceny přihlásit? Co jste od účasti v ceně očekávala? 

Rozhodla jsem se přihlásit, protože jsem nechtěla zklamat ty, kdo mě nominovali a vážila jsem si jejich nominace. Neočekávala jsem vůbec nic a byla jsem příjemně překvapená. 

Jak zpětně hodnotíte svoji účast v ceně? Co Vám účast v ceně přinesla? 

Moji účast v ceně hodnotím velmi kladně. Nejen, že je to krásná odměna za moji práci, ale přineslo mi to mnoho nových pohledů na učitelskou profesi a setkání se skvělými a obdivuhodnými pedagogy. Poznala jsem více než jindy, jak důležité je inspirovat druhé, ale také být inspirován. Dodalo mi to novou motivaci k pedagogické práci, donutilo mě to přemýšlet o změnách ve školství, smyslu mé práce s dětmi, přimělo mě to k touze dalšího vzdělávání a setkávání s inspirativními lidmi. Celý průběh ceny GTP CZ měl skvělou atmosféru i organizaci a vše, co jsem měla v jejím průběhu splnit, mi přišlo smysluplné. Myslím, že díky tomu jsem musela zapracovat také hodně sama na sobě a to jsem moc ráda. Protože bych nechtěla ustrnout na místě, ale chci zkoušet nové věci, zajímavé metody práce a posouvat se dopředu.

Co byste vzkázala učitelům, kteří zvažují, že se do ceny přihlásí?

Určitě stojí za to se přihlásit.