Proč se přihlásit do GTP CZ

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Petra Mazancová, finalista 2019

Petra Mazancová působí na gymnáziu, kde vyučuje angličtinu a základy společenských věd. Pevně věří, že každý má svůj talent a baví ji pomáhat svým studentům nalézat ten svůj.

Co Vás napadlo / Co Vám běželo hlavou, když Vám přišla nominace?

Byla jsem docela dojatá a potěšená, když mi přišly nominace od kolegů. Asi jako když dostanete nečekané přání k narozeninám. Nominace od svých studentů jsem regulérně obrečela. Byl to super pocit.

Proč jste se rozhodla do ceny přihlásit? Co jste od účasti v ceně očekávala? 

Přihlásila jsem se až po studentské nominaci – přišlo mi to legitimní, protože oni přesně vědí, jak v hodinách fungujeme, proto mi ta nominace přišla extrémně cenná. Chtěla jsem ukázat, jak moc je ta profese skvělá, co všechno může dát – dětem, ale i samotným učitelům.

Jak zpětně hodnotíte svoji účast v ceně? Co Vám účast v ceně přinesla? 

Skvělé fotky toho, jak to vypadá u mě na hodině. 😉 Setkání s učiteli, kteří jsou mistry v oboru. Komunitu, která se podporuje a pomáhá si. A skvělé vyhlídky – do konce profesního života mám dost inspirace a vím, kam si pro ni dojít.

Co byste vzkázala učitelům, kteří zvažují, že se do ceny přihlásí?

Udělejte to. Inspirovat ostatní bude obohacením i pro vás. Učitelé jsou superstar, jen na ně není moc vidět, nebojte se to ukázat, máte co!