Proč se přihlásit do GTP CZ

Cenu GTP CZ 2024 přináší EDUin, o. p. s. pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla.


Petra Mazancová, finalista 2019

Petra Mazancová působí na gymnáziu, kde vyučuje angličtinu a základy společenských věd. Pevně věří, že každý má svůj talent a baví ji pomáhat svým studentům nalézat ten svůj.

Co Vás napadlo / Co Vám běželo hlavou, když Vám přišla nominace?

Byla jsem docela dojatá a potěšená, když mi přišly nominace od kolegů. Asi jako když dostanete nečekané přání k narozeninám. Nominace od svých studentů jsem regulérně obrečela. Byl to super pocit.

Proč jste se rozhodla do ceny přihlásit? Co jste od účasti v ceně očekávala? 

Přihlásila jsem se až po studentské nominaci – přišlo mi to legitimní, protože oni přesně vědí, jak v hodinách fungujeme, proto mi ta nominace přišla extrémně cenná. Chtěla jsem ukázat, jak moc je ta profese skvělá, co všechno může dát – dětem, ale i samotným učitelům.

Jak zpětně hodnotíte svoji účast v ceně? Co Vám účast v ceně přinesla? 

Skvělé fotky toho, jak to vypadá u mě na hodině. 😉 Setkání s učiteli, kteří jsou mistry v oboru. Komunitu, která se podporuje a pomáhá si. A skvělé vyhlídky – do konce profesního života mám dost inspirace a vím, kam si pro ni dojít.

Co byste vzkázala učitelům, kteří zvažují, že se do ceny přihlásí?

Udělejte to. Inspirovat ostatní bude obohacením i pro vás. Učitelé jsou superstar, jen na ně není moc vidět, nebojte se to ukázat, máte co!