Aktuality

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Finalisté GTP CZ se už potřetí sešli na Letní škole

12. srpna 2022

Finalisté ceny pro inspirativní učitele Global Teacher Prize Czech Republic se i letos sešli na letní škole, která navazuje na červnové vyhlášení. Navzájem si sdíleli své zkušenosti a sbírali inspiraci pro další výuku.

Letní škola GTP CZ měla letos trochu jiný program, než tomu bylo v předešlých ročnících. Nejprve se nedaleko Roudnice nad Labem sešli všichni letošní finalisté ceny a do pondělního dopoledne byl program určený pouze jim, například měli workshop o rétorice nebo reflektovali svou účast v ceně. V pondělí dopoledne pak přijeli ostatní účastníci – finalisté z předchozích ročníků. Během tří dnů se zúčastnili workshopů, které si pro sebe navzájem připravili. Účastníci tak mohli nahlédnout do způsobu výuky svých kolegů a inspirovat se.

V čem vidí účastníci letní školy její přínos?

„Přínosem je „mezioborovost“ a „mezistupňovost“. Je to příležitost sdílet s učiteli s různými zkušenostmi z různých oborů, míst a stupňů.“
 
„Nabízí velký prostor k diskuzi, jak posouvat české školství.“
 
„Je unikátní, jak se zde prolínají role účastníků a zároveň lektorů. Je přínosné si navzájem „nakukovat pod pokličku“ a inspirovat se…
Každý z nás občas potřebuje ujištění, že je na správné cestě, která směřuje ke kvalitě v naší práci.“
 

Jedním z cílů letošní letní školy byla i další spolupráce učitelů v připravovaném projektu Učiteling, který umožňuje inspiraci pedagogům napříč obory a stupni vzdělávání.