Novinky 2018

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Cena pro vítěze Global Teacher Prize CZ

12. června 2018

Už se to peče! Výroby ceny pro vítěze prvního ročníku GTP CR se zhostil scénograf a sklář Ricardo Hoineff.

Cenu předá vítězi prvního ročníku GTP CZ na slavnostním vyhlášení, které proběhne ve čtvrtek  14. 6. od 18.00 v Mramorovém sále České spořitelny v  Rytířské ulici v Praze,  její autor Ricardo Hoineff.

Ricardo Hoineff

Od svých 17ti let pracoval jako asistent scénografie, scénotechnik  a art director pro divadla, televizní seriály, reklamy a slavný karneval v Riu.

Studoval na katedře Vizuální komunikace a následně na katedře Scénografie na Federální univerzitě v Rio de Janeiru. V roce 1991 se rozhodl pro své největší životní dobrodružství:  přestěhovat se do Prahy a studovat scénografii na DAMU u profesora Duška, promoval 1998. Pracuje jako scénograf pro Českou televizi, především pro Self Promotion. Za kampaně pro ČT získal Award TV campaigns on Promax Festival (Silver 2008 a Golden 2009 Prizes), spolupracoval také na projektech pro TV Nova, JOJ, slovinskou státní televizi a pro TV Barrandov, spolupracuje s reklamními agenturami.

V letech 2010 až 2012 studoval tvorbu a výrobu uměleckého skla na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru u Milana Handla a Stanislavy Grebeníčkové.  Od té doby pendluje mezi Prahou a Novoborskem, mezi televizi a sklem, mezi městem a chalupou.