Proč se přihlásit do GTP CZ

Cenu GTP CZ 2024 přináší EDUin, o. p. s. pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla.


Jana Šenkyříková, finalistka 2023

Jana Šenkyříková vyučuje na 1. stupni a od roku 2000 pracuje podle principů programu Začít spolu. Ve škole zastává také pozici metodické vedoucí a interní mentorky.

Co Vás napadlo / Co Vám běželo hlavou, když Vám přišla nominace? 

Veliké překvapení. Udivilo mě, že mám takovou důvěru kolegyň, že se odvážily mě nominovat do odborné ceny. Otázky a obavy. Opravdu si někdo myslí, že bych se mohla zařadit mezi učitele a učitelky, které jsou mými vzory? Ocenění. Už nominaci samotnou jsem považovala za ocenění mojí práce.

Proč jste se rozhodla do ceny přihlásit? Co jste od účasti v ceně očekávala? 

Pro přihlášení jsem se rozhodla, abych zjistila, jak to se mnou doopravdy je. Říkala jsem si, že zpětnou vazbu od poroty složené z pedagogických osobností a kapacit si rozhodně nemůžu nechat ujít.

Jak zpětně hodnotíte svoji účast v ceně? Co Vám účast v ceně přinesla? 

V první řadě mě přihlášení do ceny přimělo provést revizi své práce. Bavil mě proces pojmenovávání a dokládání toho, co dělám. Objevila jsem kouzlo natáčení výuky a začala jsem videozáznamy používat k reflexi s dětmi. Poznala jsem náramně pracovité a inspirativní lidi.

Co byste vzkázala učitelům, kteří zvažují, že se do ceny přihlásí?

Účastí v GTP CZ můžete jedině získat. Budete mít příležitost k hloubkové sebereflexi, prostor pro sdílení a setkávání s podobně naladěnými inspirativními lidmi či možnosti dalšího učení.