Novinky 2020

ODBORNÁ CENA PRO PEDAGOGY ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL

S pomocí veřejnosti nacházíme a oceňujeme pedagogy napříč regiony ČR


Finalisté Global Teacher Prize Czech Republic 2020

17. dubna 2020

Do letošního finále postoupilo 11 finalistů. O vítězi ceny Global Teacher Prize CZ letos rozhodne to, jak umí učit na dálku

Současná pandemie sice výrazně poznamenala školní vyučování, do průběhu v pořadí již třetího ročníku ceny GTP CZ zatím nijak výrazně nezasáhla. To se ale nyní mění. Za normálních okolností by nyní odborná porota všechny finalisty navštívila v jejich školách a bedlivě by sledovala, jak pracují s žáky v hodinách. Pro letošní rok se podmínky finálového kola mění. Odborná porota bude mezi letošními finalisty hledat ty, kdo se dokázali nejlépe vypořádat s nároky, které na učitele klade distanční výuka. Hodnotit jejich práci bude mimo jiné i na základě videozáznamu jejich distanční výuky a společného online rozhovoru.

Z jedenácti finalistů čtyři vyučují v Praze. Po jednom zástupci má ve finále kraj  Jihomoravský, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský. Většina finalistů vyučuje na základních školách, v poměru 7:4 i letos mezi finalisty převažují ženy.

Pokud se opatření proti koronaviru budou uvolňovat podle plánu, bude vítěz slavnostně vyhlášen 11. června v Senátu Parlamentu České republiky.

 

Finalisté GTP CZ 2020