Proč se přihlásit do GTP CZ

Cenu GTP CZ 2024 přináší EDUin, o. p. s. pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla.


Bohuslav Hora, vítěz 2017

Bohuslav Hora vyučuje na základní škole a zároveň je zde zástupcem ředitele. Do své výuky zapojuje technologie a snaží se propojovat ICT podle modelu SAMR s učením a smysluplným využitím techniky.

Co Vás napadlo / Co Vám běželo hlavou, když Vám přišla nominace?

Hlavou mi běželo, že si mě to žádá, že mě to chce, ale proč zrovna já mám zase prošlapávat neprošlapané cesty. „Dobře, tak zajímavý nápad, nechám si to uležet…“

Proč jste se rozhodl do ceny přihlásit? Co jste od účasti v ceně očekával?

Rozhodl jsem se ve chvíli, kdy jsem to zkonzultoval s kamarádkou, která byla do ceny také nominována. Na můj dotaz, jestli do toho jdeme, řekla: „No jasně, že do toho jdeme.“ A tak jsem začal vyplňovat přihlášku. A musím říct, že to pro mě bylo příjemné pracovní překvapení, když jsem dohledával všechny dokumenty potřebné k přihlášce. Říkal jsem si, že jsem urazil pěkný kus cesty. Moc mě to překvapilo, příjemně.

Očekával jsem setkání s podobnými lidmi, se kterými se budu moct bavit o své profesi učitele. A to se mi splnilo. Očekával jsem zájem z oblasti profesní žurnalistiky, a to se mi splnilo také.

Jak zpětně hodnotíte svoji účast v ceně? Co Vám účast v ceně přinesla?

Osobně mi to přineslo pocit naplnění mého učitelského snu. Že když děláte dobře svou práci, posunujete se kupředu, že se můžete stát učitelským lídrem. Za mě to bylo dobré rozhodnutí, za které mohu poděkovat i své kamarádce. Přineslo mi to spoustu dalších kvalitních profesních kontaktů i pracovních příležitostí, možnost inspirovat další učitele, ukázat jim, že si společnost dobrých učitelů a jejich práce váží.

Co byste vzkázal učitelům, kteří zvažují, že se do ceny přihlásí?

Nebojte se nominaci přijmout. Utřídíte si, co jste za dobu učitelské profese udělali, jak jste se posunuli a kudy jste šli, protože to může být inspirací pro další učitele. A přece nezklamete toho, kdo vás nominoval. On to přeci myslel opravdově. Navíc se setkáte s dalšími inspirativními lidmi, to jste přece chtěli – inspirovat a nechat se inspirovat.